Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Sobota, 21 lipiec 2018
www.JARD.pl


Radio "JARD 2" 103,9 FM Białystok

Telefon do studia (Antena): 85 652 44 33
Reklama: 85 66 28 100
Poczta elektroniczna: biuro@jard.pl


Koncesjonariusz:
"JARD" Jarosław Dziemian i Wspólnicy Spółka jawna
Al. Jana Pawła II 54, 15-703 Białystok
NIP: 5423164289
KRS: 0000355044
  O nas
KRÓTKA HISTORIA RADIA JARD II

W 2014 roku Radio JARD II stało się typowo informacyjnym radiem miejskim, z selektywnie dobraną muzyką z okresu od lat 60-tych XX wieku, do współczesnej. Założeniem tak dobranej muzyki jest edukacja młodych ludzi pod względem historii muzyki. Trzy główne założenia radia to: informacja, muzyka i rozrywka. Radio różni się od innych stacji informacyjnych tym, że nie ma serwisu informacyjnego, zaś wiadomości podawane są na bieżąco, pomiędzy piosenkami. Kilka razy dziennie pojawia się też kącik rozrywkowy, w którym prezentowane są skecze kabaretowe. Ekipę radia tworzą dziennikarze na przemian pełniący dyżury w Radiu JARD i JARD II oraz w TV JARD, którzy dodatkowo są wsparciem dla adeptów sztuki radiowej. To właśnie młodzi ludzie decydują o tym, co pojawi się na antenie radiowej, dobierają newsy, muzykę, przygotowują poradniki oraz formy udramatyzowane.
Do 2014 roku Radio JARD II tworzyły tylko i wyłącznie dzieci. Radio jest nadal pierwszą i jedyną na świecie dziecięco-młodzieżową rozgłośnią radiową. Ekipę radiową tworzą uczniowie lokalnych szkół. W ciągu kilkunastoletniej działalności Radia JARD II, z rozgłośnią współpracowało ponad 150 utalentowanych, młodych ludzi. Obecnie wielu z nich pracuje w ogólnopolskich mediach, a radio, którego pomysłodawcą i właścicielem jest Jarosław Dziemian, nadal jest uznawane za prawdziwą kuźnię talentów medialnych.
Po raz pierwszy, na częstotliwości 103,9 FM, sygnał pojawił się 21 marca 2001 roku po godzinie 21.00. Wówczas rozpoczęła się emisja próbna nadajnika o mocy 0,1 kW (100 W). Program inauguracyjny natomiast można było usłyszeć już w niedzielę 1 kwietnia 2001 roku. Poprowadził go Wojciech Kuczyński - Redaktor Naczelny. Obecnie moc nadajnika wynosi 2 kW.
Białostockie Radio JARD II nadaje swój program nieustannie, 24 godziny na dobę, na częstotliwości 103,9 FM (MHz) w Białymstoku i okolicach, a także w internecie, na stronach: www.jard.pl i www.bialystok.jard.pl.


Właściciel :
Jarosław Dziemian

Pełnomocnik Właściciela:
Urszula Dziemian Snarska

Redaktor Naczelny:
Wojciech Kuczyński

Prezenterzy
Małgorzata Kopciewska
Monika Świacka
Monika Śleszyńska
Mateusz Łuszyński
Wojciech Stepaniuk
Adam Kotleszka
Dariusz Niewiński (DI DŻEJ MIETEK z zespołu YZZY)
Edyta Kaczmarczyk
Monika Wądołowska
Krzysztof Michnicz
Agnieszka Kamińska
Karolina Karejwo
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.